איזה סוג חזית לבחור למטבח שלי?

אתם בדרך למטבח החלומות שלכם… אבל יש כמה תחנות בדרך.
אחת מהן – איזו חזית לבחור?
חזית המטבח תקבע את אופיו של המטבח, את מראהו ואת הפונקציונאליות שלו.

כמה מילים על סוגי החומרים הקיימים:

פורמייקה – פורמייקה היא חומר ציפוי העשוי משכבות נייר, נכבש בטמפרטורות גבוהות ומודבק על MDF.
הפורמייקה של היום איננה מה שהייתה בעבר. היא מיוצרת בטכנולוגיה חדשנית, עמידה ביותר לנזקים של חום, לכתמים ולשריטות ואין ספק שהפכה בשנים האחרונות למלכת המטבח. ישנם סוגים שונים של חזיתות פורמייקה כשהאיכותית ביותר היא פורמייקה מסוג נאנו. הפורמייקה קלה ביותר לתחזוקה ונוחה לניקוי ולשמירה.
מניפת גווני הפורמייקה עשירה בפלטות צבעים רחבה, בטקסטורות ומרקמים מיוחדים, כולל טקסטורות שמדמות עץ, שיש או בטון, מה שמאפשר לכל אחד למצוא פתרון לדרישותיו.

צבע בתנור – חזיתות צבע מיוצרות מ- MDF צבוע בתנור בצבעי בסיס ושכבות צבע לפי אחוזי הברק הרצויים. חזיתות אלו נחשבות ליקרות יותר ויתרונן הגדול הוא האפשרות להשיג פתרונות עיצוב שונים.
קיימת האפשרות לחרוץ בחזית צבע ידיות אינטגראליות (כאשר הידית היא חלק מהדלת) לקבלת מראה נקי ומודרני, ניתן לחרוט דוגמאות שונות במכונת CNC לקבלת מראה כפרי, אפשרי לקבל חריצי אוורור או חריצי דמי – השמיים הם הגבול.
החיסרון הבולט של חזיתות בגמר צבע הוא שהן רגישות יותר לשריטות ולחומרי ניקוי.

פורניר – פורניר הוא שכבת עץ משובח, עדינה ודקה המודבקת על לוח MDF או סיבית ולמעשה מעניקה לרהיט את מראה העץ הטבעי והנקי מבלי העלויות הכבדות של בנייה בעץ מלא.  את הפורניר ניתן ללטש ולצבוע כמו כל עץ טבעי.

היי גלוס – חזיתות מחומר פולימר אקרילי מבריק אשר מודבק על גבי לוחות MDF. ההיי גלוס הוא חומר עמיד וחזק, קל מאוד לתחזוקה ולניקיון ויש לו מראה מינימליסטי ונקי.

זכוכית – חזיתות מזכוכית הן יפות למראה, קלות לניקוי וניתן להדפיס עליהן עיצובים שונים. החזיתות עשויות מזכוכית חזקה שנתמכת בפרופיל אלומיניום. החיסרון של דלתות זכוכית הוא שלמרות שהן חזקות מאוד, עדיין עלולות להיסדק להישבר אם תקבלנה מכה חזקה מאוד.

פולימר – חומר גמיש על בסיס פלסטי אשר מודבק על דלת MDF באמצעות דבק בלחץ וואקום.
מתאים גם למטבחים בעיצוב כפרי וגם בעיצוב מודרני.

לסיכום,
האם בבית יש ילדים קטנים? האם ניקיון מאוד משמעותי עבורכם? האם העיצוב הוא השיקול העיקרי?
אל תשכחו, המטבח אמור ללוות אתכם לשנים רבות.
בבואכם לבחור חזית למטבח החדש, חשוב לשקול את כל המאפיינים ולשים דגש גם על פונקציונאליות, הרכב ואופי התנהלות המשפחה.

Comments are closed.

דילוג לתוכן